A Reguly Antal Múzeum meglátogatása után gyalogosan sétáltunk át a Zirci Ciszterci Apátság területén található Bakonyi Természettudományi Múzeumba.
Az 1972-ben alapított Bakonyi Természettudományi Múzeum hazánk első és egyetlen vidéki természettudományi szakmúzeuma.
Feladata a Bakony természeti értékeinek, növény- és állatvilágának, geológiájának feltárása és bemutatása, a természettudományos tárgyak gyűjtése és megismertetése. Hiteles tudományos oktató- és kutatóközpontként kiállításai és gyűjteményei felhasználásával, élményalapú tudásátadással végzi a környezettudatosságra nevelést, a „bakonyi identitás” megőrzését.
Zirc város életében fontos kulturális intézmény és közösségi helyszín.
A főváros mellől költöztünk fel a Bakonyba, így több nagy múzeumot meglátogattunk már. A Néprajzi Múzeumot és a Természettudományi Múzeumot is többször bejártuk. Aki azt gondolja, hogy ez a két kis múzeum Zircen, a Reguly Antal Múzeum és a Bakonyi Természettudományi Múzeum bármiben is elmarad a nagy múzeumok mögött, mint múzeumpedagógus is bizton állítom, hogy téved. Hatalmas élmény volt, mind a kettő.
A néprajz ugyan kicsit távolabb esik a gyerekek világától, de még a Reguly Antal Múzeumban is talált olyan interaktív teret a 11 éves lányom, ami nem csak lekötötte, de el is gondolkodtatta. A Bakonyi Természettudományi Múzeumban pedig ő volt, aki már az első terem végén feltette a nagy költői kérdést:
“Miért nem jöttünk még el ide soha az iskolával?”
Interaktív. Látványos. Áttekinthető.
Érdeklődéssel kerestük a parkban álló fákat, azonosítottuk be a tavasszal talált madártojás héjakat, és az ablakunk előtti hatalmas fán megfigyelt madarakat.
Az utolsó teremben az élő méhkas zseniális! Az Arborétum felől szabadon szállhatnak be az ablakon vágott lyukon kivezetett csövön át a kasba, melynek üvegfalai betekintést engednek a méhek szorgos életébe.
A látogatás során készült fotókat itt tekinthetitek meg:
Forrás: mnmkk.hu